Hakkımızda

2005 yılında iki üniversite öğrencisinin çıktığı dijital yolculuğun geldiği bir nokta burası. Bu iki genç girişimcinin Fizik bölümünde okumasından kaynaklı ilk dijital projelerini “Pulsar Ajans” olarak ortaya çıkmıştır. Bu projelerini, Microsoft FrontPage programı ile Html hazır tasarımdan oluşan 5 sayfalık bir proje olarak hazırlamış ve yayınlamışlardır.

Üniversite okudukları yıllarda, Html hazır sayfalardan da olsa yüzlerce web sitesi hazırlamış ve çok güzel başarıya imza atmışlardır.

“O yıllarda sosyal medya denen bir kavramı ülkemizde sayılı insanlar ifade ediyor çünkü Facebook bile bir ‘kız tavlama’ sitesi olarak hizmet veriyor 🙂 “

Dijital dünyanın geleceğine inanan iki genç arkadaş yıllar sonra mezun olur ve yolları ayrılır. Her ikiside farklı şehirlerde olsada dijital çalışmalarından bir türlü kopamazlar ve gün gelir tekrar aynı şehirde bir araya gelirler.

Ortaya öyle güzel fikir ve projeler çıkartılar ki, ülke çapında başarılara imza atarlar. Fakat büyük şirketin büyük sorumlulukları büyük projelerin büyük sıkıntıları olacağını ve bunun için büyük bedeller ödemeleri gerektiğini bilmezler, tahmin edebilirler ama tecrübe edememişlerdir.

2016 yılında ön göremedikleri çok büyük bir sıkıntı yaşarlar ve ülkeninde girdiği kriz süreciyle birlikte istemedikleri bir sonuçla karşılaşırlar; halk deyimiyle “batış” , büyük bir “iflas” …

Yaklaşık 11 yıllık tüm maddi birikimlerini kaybederler hatta eksi bakiyelere düşürler, halk deyimiyle “borç bataklığına”. Bu iki gencin birisi girişimcilik hayatına son verir ve maaşlı işlerin daha garantici bir yönü olduğunu düşünerek hayatına farklı kulvarda devam etme kararı alır. Tek başına kalan diğer genci daha da zor günler beklemektedir. Krizin etkisi her geçen gün artıyor ve borçlarının etkisi onun için şartları daha da zorlaştırıyordur.

Yıl 2020 olur, asla pes etmeyen bu genç dijital dünyaya olan inancını hiç kaybetmemiş ve her geçen gün kendisini daha çok geliştirmeye devam etmiştir. Büyük bir proje daha hayal eder, fikirler ortaya döker, karar alır, eyleme geçer ve ciddi adımlar atar. Çok güzel bir “çatı proje” oluşturur ve ortalama 10 alt projenin temelini atar. Ciddi yatırımlar yapar, büyük ekipler kurup farklı iki şehir de ofisler açar.

2019 yılının sonlarında ortaya çıkan Covid virüsünün etkisiyle ortaya çıkan büyük global kriz, onun için bir kez daha zor günlerin habercisidir. Krizi bir fırsata dönüştürmek istemiştir fakat bulunduğu iş alanı ve çalışma kolları krizi fırsata dönüştürmeye pek müsait değildir. Beklenmedik bir sonuç daha yaşar ve ciddi kayıplar ile projelerini geri çekme kararı alır.

Yıl 2022 olur, global krizin maksimum boyuta çıktığı ülkemizde bu genç istediği sonuçları alamadığı için, doğru zamanda doğru hamle yapmak için biraz dinlenmesi gerektiğini düşünür. Milyonlarca TL ödeyerek sahip olduğu çok büyük tecrübeleri vardır, hayat ve iş koşulları onu ileride daha farklı bir sonuca hazırlıyordur. Bu inancını asla kaybetmez ve onun için çok büyük bir öneme sahip olan “Girişimci Fabrikası” projesini asla sahipsiz bırakmaz. 21 üniversitede “Zihin Açan Fabrika” olarak girişimcilik eğitimleri yapar. Sosyal Medya sayfalarından paylaşımlara devam eder.

Şuan, onun için büyük bir öneme sahip olduğu “Girişimci Fabrikası” projesinin ayakta kalması için mücadele ettiği, paradan çok daha büyük değere sahip olan projelerini korumak için açtığı “Dijital Medya” sayfasındasınız 🙂 Unutmayın hayat bir sonuç değil yolculuktur. Nereye gittiğiniz önemlidir ama yolun sonunu sadece siz belirleyemezsiniz, onun için nereye gittiğinizle birlikte nasıl gittiğinizde önemlidir. Bu genç için çok daha önemli olan; o yolda yaşadıklarınız, karşılaştıklarınız, öğrendikleriniz, hazmettikleriniz ve koruyabildiklerinizdir.

Bu genç hakkımızda sayfasında kronolojik olarak başarı listesi misyon ve vizyonu yazmak yerine sizlere çok daha faydası olarak bir içerik aktarmak istemiştir. Projenin adı “Zihin Açan Fabrika” olduğu için her alanda her sayfada her fırsatta her paylaşımda bunu hedeflemiştir. O artık hayatında yeni bir sayfa açmış, başarı hikayesini farklı bir boyuta taşımak için “Yeni Nesil Dijital Medya” projesi olan “GF Medya” projesini başlatmıştır.


O genci merak edenler için yazayım;
Şimdi o genç orta yaşlarda bir hayli tecrübeli bir girişimcidir, minimalist bir yaşam sürmekte ve ekibiyle birlikte GF Medya olarak sizlere hizmet vermektedir.

Girişimci Fabrikası Medya, dijital dünyada ihtiyacınız olan fikir, proje, tasarım, inovasyon ve sosyal medya gibi bir çok alanda hizmetler sunmaktadır.

Comments are closed.